Dom jest placówką stacjonarną, która zapewnia mieszkańcom całodobową opiekę i zaspokaja ich niezbędne potrzeby bytowe, edukacyjne, społeczne oraz religijne na poziomie obowiązujących standardów.
Celem Domu jest zapewnienie mieszkańcom warunków do bezpiecznego i godnego życia, intymności, niezależności, umożliwienie rozwoju osobowości a w miarę możliwości – ich samodzielności.
Pielęgnacyjno – opiekuńcze: Pielęgniarki i opiekunki, bez których trudno sobie wyobrazić codzienną egzystencję mieszkańców, dzień po dniu wykonują pracę związaną z czynnościami dnia codziennego: pielęgnują, myją, karmią, przebierają. Te prace wykonywane na rzecz mieszkańców, przez doświadczonych pracowników pozwalają na rzetelną i fachową pomoc i opiekę osobom w przewlekłych stanach chorobowych. Opiekę medyczną sprawuje lekarz rodziny.
W przypadku konieczności szerszej opieki medycznej, mieszkańcy kierowani są do specjalistycznych placówek medycznych.
Rehabilitacyjne: Pracownicy rehabilitacji codziennie wykonują zabiegi pozwalające zachować lepsze zdrowie. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi rehabilitacyjnemu mogą skutecznie pomagać w tym zakresie. Mieszkańcy mają do dyspozycji, gabinet fizykoterapii . Sala rehabilitacyjna wyposażona jest między innymi w rowerek stacjonarny, rotorki ręczne, bieżnię. W gabinecie fizykoterapii można skorzystać z takich zabiegów jak: elektroterapia, światłolecznictwo, magnoterapia, masaże.
Terapeutyczne: Terapia w DPS to szczególny wymiar usług dla naszych mieszkańców. Ważnym zadaniem pracowników poza opieką nad osobami mieszkającymi w DPS, jest umożliwienie podopiecznym aktywnego funkcjonowania. Aktywizacja opóźnia proces starzenia, pozwala na prawidłowy rozwój, spowalnia procesy otępienia, umożliwia bardziej harmonijną egzystencję, daje osobie szansę indywidualnego rozwoju mimo podeszłego wieku. Terapia prowadzona jest dla osiągnięcia celów takich jak: utrzymanie wiary w sens życia, stymulacji procesów myślenia, odreagowania negatywnych emocji, zapobiegania nudzie i samotności. Formy i metody terapii zajęciowej są dobierane indywidualnie do możliwości i umiejętności mieszkańców.
Socjalne: Pracownik socjalni pomagają lub załatwiają wszelkie niezbędne sprawy związane z szeroko pojętym funkcjonowaniem społecznym, od prowadzenia spraw urzędowych, poprzez np. realizację recept, wsparcie i starania o to, by mieszkańcy posiadający rodziny utrzymywali z nimi kontakt.
Kulturalno – Oświatowe i duchowe: Mieszkańcy uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych i okolicznościowych. takich jak: uroczyste obchody urodzin/ imienin mieszkańców, grillowanie, obchody dnia Babci i Dziadka itp. Posługę religijną i duchową dla wszystkich chętnych i potrzebujących świadczy Ks. Proboszcz Marek Niewiadomski.